خلاصه کتاب انسان خداگونه

کتاب انسان خداگونه، روایت آینده‌ای هولناک است که در صورت غفلت و بی‌خبری انسان، گریبان‌گیر او خواهد شد. یووال نوح هراری، نویسنده کتاب انسان خداگونه، گذری کوتاه به تاریخچه ظهور انسان دارد و او را نسبت به وابستگی شدیدش به تکنولوژی می‌ترساند.

در کتاب انسان خداگونه شما با دیدگاه‌های مختلفی در مورد انسان آشنا خواهید شد. برای مثال بر اساس دیدگاه آزادی‌خواهان، تمام افراد آزاد هستند و هرکدام از آن‌ها ارزش واحدی دارند. درحالیکه بر اساس دیدگاه ملی‌گرایان این منافع جمعی است که اهمیت دارد و جایی که جمع انسان‌ها هستند، فردیت چندان اعتباری ندارد.

با مطالعه کتاب انسان خداگونه، شیوه نگرش‌تان به زندگی و استفاده از تکنولوژی تغییر خواهد کرد. شاید با درک و بینش نوین شما، خود را از آینده‌ای که گریبانگیر نسل بشریت خواه شد، نجات دهید.

بدین ‌ترتیب اگر از آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل کتاب انسان خداگونه اثر یووال نوح هراری را ندارید، می‮توانید این خلاصه کتاب جذاب را در

افرادی که به شدت خود را با تکنولوژی احاطه کرده‌اند؛
کسانی که در هیاهوی زندگی مدرن به دنبال یافتن معنایی جدید در زندگی‌شان هستند؛
کسانی که به دنبال ایجاد تعادل در استفاده از شبکه‌های اجتماعی هستند.

یووال نوح هراری (Yuval Noah Harari) متولد 24 فوریه 1976 در فلسطین اشغالی است. او تاریخ‌دان و استاد تاریخ دانشگاه عبری اورشلیم است و دو کتاب پرفروش بین‌المللی انسان خردمند و انسان خداگونه را به رشته تحریر درآورده است.

هراری مدرک دکترای تاریخ خود را از دانشگاه آکسفورد گرفته‌است. وی در سال 2018، کتاب بیست و یک درس برای قرن بیست و یکم را منتشر کرد.

هراری دو بار در سال 2009 و 2012 به دلیل «خلاقیت و اصالت آثار» جایزهٔ پولونسکی را دریافت کرده‌است. همچنین در سال 2011 به دلیل نگارش مقالاتی درباره تاریخ نظامی، جایزه انجمن تاریخ نظامی مونکادو را دریافت کرد.