خلاصه کتاب بهتر از قبل

کتاب بهتر از قبل، کتاب دیگری از نویسنده کتاب پرفروش پروژه خوشبختی است و این بار، گرچن روبین به سراغ موضوعی رفته که دغدغه بسیاری از آدم‌هاست: ایجاد عادات خوب، از بین بردن عادات بد و به‌طور کلی تغییر زندگی.

روبین معتقد است برای تغییر زندگی، باید از عادت‌هایمان شروع کنیم، زیرا عادت‌ها شالوده زندگی روزمره ما هستند. بنابراین، باید بدانیم که چگونه می‌توانیم عادات‌مان را تغییر دهیم و این همان موضوعی است که روبین در کتاب بهتر از قبل درباره‌اش صحبت می‌کند.

روبین در این کتاب نقشه راهی برای ایجاد عادت‌های خوب و سالم و از بین بردن عادت‌های بد ارائه می‌کند و معتقد است که پیش از هر اقدامی باید خودمان را بشناسیم و بدانیم که شخصیت‌مان در کدام دسته از چهار گرایش قرار دارد.

کتاب بهتر از قبل مانند دیگر کتاب‌های گرچن روبین جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز بوده است؛ به همین خاطر مطالعه این خلاصه کتاب را به تمام کسانی که می‌خواهند زندگی بهتری داشته باشند توصیه می‌کنیم.

کسانی که به دنبال انگیزه‌ای برای تغییر هستند؛
کسانی که می‌خواهند زندگی بهتری داشته باشند؛
کسانی که می‌خواهند برای خود عادت‌های خوبی ایجاد کنند و از عادت‌های بد رهایی یابند.

گرچن روبین (Gretchen Rubin)، سخنران، نویسنده و فعال در زمینه عادت‌های انسان، مبحث شادی و طبیعت انسان‌ها است. ‌توانایی او در انتقال مفاهیم پیچیده به زبانی ساده و شفاف برای عموم مردم ستودنی است.

گرچن روبین  متولد ایالت میسوری (Missouri) آمریکا و نویسنده ژانر غیرداستانی، زندگی‌نامه‌نویسی و خاطرات و همچنین نویسنده حوزه سلامت،ذهن و بدن است. از او تاکنون کتاب‌های موفقی نظیر پروژه خوشبختی (The happiness project)، چهار گرایش (The Four Tendencies)، بهتر از قبل (Better than before) و خوشحال‌تر در خانه (Happier at home) به چاپ رسیده است.

او همچنین از جمله پرفروش‌ترین نویسندگان نیویورک تایمز است. روبین در وبلاگ خود (www.gretchenrubin.com) در مورد ماجراهای خوشبختی‌اش می‌نویسد. آخرین کتاب او به نام نظم بیرون، آرامش درون (outer order inner calm) در سال 2019 منتشر شد.