خلاصه کتاب بی منطقی‌های هر روز ما

این کتاب قطعا یکی از بهترین کتاب‌هایی خواهد بود که در مورد فرایند تصمیمات و رفتارهای بی‌منطق هر روز انسان خواهید خواند. دن آریلی با قلمی روان و لحنی شفاف و با تکیه بر تحقیقات و آزمایش‌های انجام شده در زمینه اقتصاد رفتاری، به توضیح این موضوع که چرا اغلب اوقات بی‌منطقی بر منطق چیره شده و درصد زیادی از رفتارها و تصمیمات انسان نسبی است حتی در مواقعی که نباید باشد، می‌پردازد و نگاهی عمیق به رفتارهای عجیب و غیر‌منطقی می‌اندازد.

مدیران، مشاوران و افرادی که به داشتن اطلاعات در موضوعات مختلف علم روانشناسی نیاز یا علاقه دارند.
کسانی که می­‌خواهند دلیل انتخاب‌های بی‌اساس انسان و راه‌های جلوگیری از آن را بدانند.
افراد کنجکاو درمورد فرایند اتخاذ تصمیمات کوچک و بزرگ.
دَن آریلی استاد دانشگاه دوک آمریکا در رشته اقتصاد رفتاری است. او در این دانشگاه به درجه جیمز بی دوک (James B. Duke Professor)، رسیده است. این درجه به استادانی با دستاوردهای بزرگ داده می‌شود.

کارهای منتشر شده از آریلی در زمینه‌های اقتصاد، روانشناسی و کسب‌وکار هستند. او بیشتر در رابطه با فرآیند تصمیم گیری انسان تحقیق می‌کند. آریلی در دوران جوانی دچار یک سوختگی درجه 3 شده بود و در طول درمانش در بیمارستان با رفتارهایی مواجه شده بود که برایش آزاردهنده بودند، به همین دلیل بعد از این دوره تصمیم گرفت بر روی نحوه تصمیم‌گیری روزمره افراد و منطق آن‌ها در تصمیم‌گیری تمرکز کند.

همچنین آریلی، موسس مرکز پیشگویی پیشرفته و بنیانگذار شرکت‌های Kayma، BEworks، Timeful، Genie و Shapa است و سخنرانی های تد (Ted talks) آریلی نیز، چیزی بالغ بر 10 میلیون بیننده دارد.

او نویسنده کتاب‌های بی منطقی های هر روز ما، جنبه مثبت بی منطق بودن و پاداش است. همچنین آریلی، به عنوان سازنده و بازیگر در فیلم حقیقت درباره‌ دروغ‌ها ایفای نقش کرده است.