خلاصه کتاب جیم کروی جدید

کتاب جیم کروی جدید درباره نژادپرستی صحبت می‌کند. این کتاب با استفاده از داستان‌های واقعی، توضیح می‌دهد که چگونه تفکر نژادپرستی و تنفر از سیاه‌پوستان از گذشته‌های دور در بطن جامعه آمریکایی باقی مانده و امروزه در سبکی مدرن ادامه پیدا کرده است.

میشل الکساندر، کتاب جیم کروی جدید را در سال 2010 منتشر کرد. این کتاب همان موقع به عنوان بهترین کتاب سال شناخته شد. پس از آن در سال 2012 این کتاب برای 6 هفته در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. هم‌چنین عنوان کتاب شماره 1 فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های واشنگتن پست را به خود اختصاص داد.

کتاب جیم کروی جدید از قوانین مربوط به مبارزه با مواد مخدر می‌گوید و توضیح می‌دهد که چرا مردم آمریکا همیشه در ذهن خود، یک فروشنده یا مصرف‌کننده مواد مخدر را شخصی سیاه‌پوست تصور می‌کنند. در این کتاب، هم‌چنین درباره وضعیت زندان‌های آمریکا و حبس همگانی سیاه‌پوستان صحبت می‌شود!

این کتاب در انتها با زبان شیوا، به ارائه راهکارهایی می‌پردازد که هر فرد می‌تواند با استفاده از آن‌ها، ریشه ذهنیت نادرست نژادپرستی را در ذهن خود بخشکاند و وارد دنیای صلح‌آمیزی بدون تفکرات متعصبانه و نژادپرستانه شود.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که زمان کافی را برای مطالعه این کتاب در اختیار نداریدکسانی که به مسائل حقوق بشر اهمیت می‌دهند؛
علاقه‌مندان به تاریخ آمریکا؛
کسانی که به دنبال ریشه‌کن کردن نژادپرستی هستند.

میشل الکساندر (Michelle Alexander)، نویسنده و مدافع حقوق مدنی در آمریکا است. او در شیکاگوی آمریکا متولد شده است و یک دورگه است. مادر میشل الکساندر، یک سفیدپوست آمریکایی بود که در سال 1965 با پدر سیاه‌پوست میشل ازدواج کرد. در حال حاضر او به عنوان محقق درباره مسائل نژادی موجود در آمریکا تحقیق می‌کند. خواهرش لزلی نیز به عنوان استاد دانشگاه تاریخ و مطالعات آفریقایی-آمریکایی در دانشگاه اورگن تدریس می‌کند.