خلاصه کتاب حیوان اجتماعی

کتاب حیوان اجتماعی، درباره‌ انسان است؛ درباره‌ دلیل عشق، چگونگی شخصیت‌پردازی افراد و دلایل موفقیت‌شان در زندگی است. دیوید بروکس، ستون نویس روزنامه نیویورک‌تایمز، زمان زیادی از عمر خود را صرف توضیح و تحقیق درباره‌ کتاب حیوان اجتماعی کرده است. او در این کتاب بیان می‌کند که انسان‌ها، آن‌قدرها هم که فکر می‌کنند، بر رفتار خود کنترل ندارند.

همچنین دیوید بروکس در کتاب حیوان اجتماعی از ذهن ناخودآگاه سخن می‌گوید؛ به نظر می‌رسد که ذهن ناخودآگاه، قسمتی کوچک و مکانی تاریک نیست، بلکه بخش خلاقی است که بیشتر فعالیت مغز در آن انجام می‌گیرد.

کتاب حیوان اجتماعی از جنبه‌های عمیق اجتماعی ذهن ما پرده برداشته و تعصباتی که نسبت به عقلانیت، فردگرایی و ضریب هوشی در عصر جدید وجود دارد را نقد می‌کند. خلاصه کتاب حیوان اجتماعی، داستان موفقیت و دفاع از پیشرفت است و نحوه‌ای که ما به خود و جهان نگاه می‌کنیم را تغییر خواهد داد.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل کتاب حیوان اجتماعی اثر دیوید بروکس را ندارید، می‮‌توانی

افرادی که به دنبال شناخت خود بوده و خودشناسی، به یکی از دغدغه‌های‌شان تبدیل شده است؛
افرادی که به مطالعه درباره‌ انسان و شناخت ابعاد مختلف آن علاقه‌مندند؛
استادان، دانشجویان و افراد علاقه‌مند به مباحث علم روان‌شناسی.

دیوید بروکس (David Brooks)، یکی از ستون‌نویسان نشریه‌ نیویورک‌تایمز (The New York Times) است. او قبلا سردبیر ارشد The Weekly Standard و سردبیر Newsweek، The Atlantic Monthly و The Wall Street Journal بوده است. او در حال حاضر، مفسر برنامه‌ PBS NewsHour بوده و مرتبا با مطبوعاتی مانند Meet the Press و NPR’s All Things Considered دیدار می‌کند.

از کتاب‌های او می‌توان به جاده‌ شخصیت (The Road to Character)، حیوان اجتماعی (The Social Animal) و بوبوس در بهشت (‌Bobos in Paradise) اشاره کرد.

بروکس در سال 2004، جایزه ادبی را بنیان نهاد که هر دسامبر، به برترین روزنامه‌نگار و مفسر سیاسی و فرهنگی داده می‌شود. این جایزه به افتخار سیدنی هوک، جایزه سیدنی نام‌گذاری شده و به جایزه‌ هوکی‌ها نیز شهرت دارد.