خلاصه کتاب چگونه یک اسب را به پرواز درآوریم

انسان یعنی خلق کردن، انسان یعنی آفرینندگی. کوین اشتون، یکی از پیشگامان تکنولوژی است که مستقیماً همه‌ چالش‌های فرساینده در فرآیند آفرینش را تجربه کرده است.

او حالا پس از سفری 20 ساله از خلق و نوآوری، قصد دارد تا در سفری به اختراعات بزرگ بشریت در طول تاریخ، راز خلاقیت و موفقیت مخترعان و مکتشفان بزرگ را کشف کند و بفهمد که چگونه آن‌ها دست به نوآوری زده‌اند. از آزمایشگاه کریستالوگرافی که در آن اسرار DNA برای اولین بار توسط زنی فراموش شده فاش شد تا مغازه‌ دوچرخه‌فروشی‌ای در اوهایو که در آن برادران وایت یک اسب را به پرواز درآوردند،‌ کوین در این کتاب نشان می‌دهد که چگونه خلاقیت یک فرآیند تفکر تدریجی و معمولی است که هر کسی قادر به انجام آن است.

چگونه یک اسب را به پرواز درآوریم، با مثال‌هایی از موتزارت (Mozart) تا ماپت‌ها (Muppets)، از ارشمیدس (Archimedes) تا اپل (Apple) و از کاندینسکی (Kandinsky) تا کوکاکولا (Coca-Cola) نوشته‌ای ضروری برای کسانی است که دوست دارند نوآور و خلاق باشند.

کسانی که می‌خواهند بدانند ایده های نو از کجا می‌آید؛
افرادی که به دنبال شکوفایی خلاقیت و آفرینندگی در خود هستند؛
کسانی که فکر می‌کنند برای خلاقیت و آفرینندگی باید نبوغ و هوشی استثنایی داشته باشند.

کوین اشتون (Kevin Ashton)، مبتکری بریتانیایی در حوزه تکنولوژی است. او عبارت اینترنت اشیاء را برای توصیف شبکه‌ اشیاء متصل به اینترنت در جهان فیزیکی خلق کرده است. کوین یکی از بنیان‌گذاران آزمایشگاه Auto-ID Center  در دانشگاه MIT نیز است. نوشته‌های او درباره‌ تکنولوژی و نوآوری در مجله‌هایی همچون کوارتز (Quartz)، مدیوم (Medium)، آتلانتیک (The Atlantic) و نیویورک تایمز (The New York Times) به چاپ رسیده است.