خلاصه کتاب 12 قانون زندگی

کتاب 12 قانون زندگی، درباره موضوعاتی صحبت می‌کند که با استفاده از آن‌ها، می‌توانیم بی‌نظمی‌های موجود در زندگی‌مان را از بین ببریم.

به عقیده جردن پیترسون نویسنده کتاب 12 قانون زندگی، بی‌نظمی‌ها می‌توانند باعث بروز مشکلات زیادی در زندگی فردی و اجتماعی ما انسان‌ها شوند.

در کتاب 12 قانون زندگی، قوانینی عنوان شده است، که با استفاده از آن‌ها می‌توان به جنگ بی‌نظمی‌ها رفت و آن‌ها را شکست داد.

ایده اولیه نوشتن کتاب 12 قانون زندگی آن بود،‌ که جردن پیترسون با سوال‌های زیادی از افراد مختلف در یک سایت مواجه شد. او تصمیم گرفت با این کتاب پاسخ همه سوالات آن‌ها را بدهد.

این کتاب از زمان انتشار در سال 2018 تاکنون، جزء مطرح‌ترین کتاب‌های منتشر شده بوده و همواره در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و آمازون قرار گرفته است.

بنابراین اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل کتاب 12 قانون زندگی اثر جردن پیترسون را ندارید، می‌توانید این خلاصه کتاب مفید را

نی که به دنبال نظم دادن به زندگی خود هستند؛
افرادی که می‌خواهند مسئولیت زندگی خود را بپذیرند و پیشرفت کنند؛
کسانی که از زندگی ناامید شده‌اند و به دنبال روزنه‌ای از شادی می‌گردند.

ردن پیترسون (Jordan B. Peterson) نویسنده کتاب 12 قانون زندگی، روان‌شناس بالینی اهل کانادا است. او در سال‌های اخیر با تهیه ویدئو و انجام مصاحبه‌های بسیاری، توجه مردم زیادی را به خود جلب کرده است. عمده صحبت‌های او درباره پیشرفت فردی و اجتماعی انسان‌ها است. او در حوزه سیاسی و اجتماعی، تبدیل به یک چهره معروف شده است. جردن پیترسون فردی بسیار رک و اهل مجادله است.