خلاصه کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند

کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند، راهکارهایی برای ایجاد تغییراتی بنیادین در زندگی و از بین بردن عادات بد است. امی مورین نویسنده کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند، ویژگی‌های افراد قدرتمند از لحاظ ذهنی را به وضوح در این کتاب شرح داده و خواننده را نسبت به اشتباهات ذهنی‌اش مرتکب می‌شود، آگاه می‌کند.

کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند، اثری انقلابی با استراتژی‌های روحی و روانی و کاربردی است که با کمک آن می توانید لذت شادی و موفقیت را در زندگی‌تان تجربه کنید.

اگر وقت‌تان را با نگرانی و استرس هدر می‌دهید، اگر از وعده‌های نافرجامی که به خودتان بارها داده‌اید خسته شدید، اگر خودتان را به خاطر گذشته سرزنش می‌کنید و یا نگران هستید مبادا دیگران شما را رد کنند و یا بابت رفتارتان دلخور شوند، مطالعه کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند، به شدت به شما توصیه می‌شود. قدرت ذهنی مثل قدرت فیزیکی به ورزش و تمرین و تمرین و تمرین نیاز دارد تا به شما اجازه دهد خوشبختی را در آغوش بگیرید.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند، اثر امی مورین را ندارید، می‮توانید این خلاصه کتاب

کسانی که نمی‌دانند چطور اما می‌خواهند یک فرد هوشمند باشند؛
والدینی که نمی‌دانند چطور با بدخلقی کودکان خود برخورد کنند؛
آن‌هایی که هدف‌های بزرگی در سر دارند اما هیچ‌وقت سر قولی که به خود داده‌اند نبودند.

امی مورین (Amy Morin) کارشناس پزشکی بالینی، مربی روانشناسی دانشگاه و روانپزشک است. وقتی در سال 2013 مقاله او تحت عنوان «13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند» به چاپ رسید 50 میلیون نفر آن را خواندند و شهرت آن مانند یک ویروس گسترش یافت و به 32 زبان ترجمه شد. کتاب دوم او «13 کاری که والدین هوشمند انجام نمی‌دهند!» بیش از 100 تمرین ذهنی را معرفی می‌کند که هم برای والدین و هم فرزندان کاربرد دارد.